فریلنسر freelancer – درآمد دلاری

                                                                                                بنام خدا          

                                                                                     فریلنسر FreeLancer


•  فریلنسر FreeLancer چیست و چگونه می تواند برای ما درآمدساز باشد؟ در حال حاضر ،یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های  کسب درآمد ارزی  ، فریلنسر freelancer شدن است. فریلنسر تعریفی از ارائه خدمات نرم افزاری در بستر اینترنت میباشد.این خدمات ممکن است در زمینه تهیه نقشه دو و یا سه بعدی و یا کارهای گرافیک و یا هر مهارتی که بتوان به فایل کامپیوتری تبدیل کرد .

فریلنسر Freelancer
فریلنسر ،حرکتی رو به جلو

           •   فریلنسر چیست؟

قرارداد کارمُزدی یا حق‌الزحمه‌ای یا فری‌لنس، گونه‌ای قرارداد کاری است که بر پایهٔ آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دست‌مزدی مشخص را می‌دهد. کارمزد یا فریلنسر کسی است که سرویس‌ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می‌کند. آنها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه‌ای دستمزد می‌گیرند و اساساً یک کسب و کار یک نفره است.

زمینه‌هایی که در آن فریلنسینگ رایج است عبارتند از: موسیقی، چاپ، نویسندگی، برنامه‌نویسی، عکاسی، روزنامه‌نگاری، آرایشگری، ویرایش، طراحی گرافیک، طراحی سایت، مشاوره، راهنمای تور، برخی فعالیت‌های مهندسی معماری. عملکرد فریلنسرها با هم بسیار متفاوت است. بعضی از آنها از مشتری می‌خواهند تا قرارداد امضا کند درحالی که بعضی دیگر کار را با یک موافقتنامه‌های شفاهی شروع می‌کنند. بعضی از فریلنسرها ممکن است هزینه کل پروژه را تخمین زده و بیعانه درخواست کنند. پرداخت به فریلنسرها نیز بسیار متفاوت است، فریلنسر ممکن است روزانه، ساعتی یا پروژه‌ای دستمزد بگیرد. یا بجای دریافت یک مبلغ مشخص بعضی از فریلنسرها از روش ارزش و قیمت گذاری مبتنی بر نتیجه کار برای مشتری استفاده می‌کنند. دریافت درصدی به صورت بیعانه. برای بعضی از پروژه‌های پیچیده بصورت فازبندی و در هنگام تحویل هر بخش از کار مبلغ آن قسمت را دریافت کنند.

بطور کلی فریلنسرها از تنوع کاری زیادی نسبت به کارمندان برخوردار هستند. بدون درنظر گرفتن به نیاز به یک درآمد ثابت – معمولاً آزادی عمل بیشتری برای انتخاب زمان و مکان کار خود دارند. تجربه کارهای متفاوت مشخصه‌های آنها را می‌سازد و در نتیجه شبکه‌ای از مشتریان برای خود تشکیل می‌دهند. افراد می‌توانند همزمان با شغل پاره وقت یا تمام وقتشان، به عنوان شغل دوم به صورت فریلنسینگ کار کنند. با التفات به گزارش‌های صنعتِ کارمزدی، زنان و مردان بنا به دلایل گوناگونی کار با شرایط کارمزدی را به الباقی اسلوب‌ها ترجیح می‌دهند؛ پاسخ‌های دریافت شده طیِ نظر سنجی از زنان در باب شیوهٔ مزبور حاکی از آن است که اغلب آن‌ها به دلیل اعمال خیار بیشتر در برنامه‌ریزی و همچنین انعطاف پذیریِ شیوهٔ مذکور ترجیح می‌دهند بدونِ اسلوب مزبور کار کنند. این در حالی است که پاسخ‌های مربوط به نظر سنجیِ مردان، بیشتر نشان دهندهٔ آن است که آن‌ها بنا بر شور و احساسات شخصی چنین شیوه‌ای را نسبت به اسلوب‌های دیگر ترجیح می‌دهند.

یکی از امکاناتی که در فضای مجازی این امکان را میسر ساخته سایت فریلنسر (FreeLancer) است. این سایت همانند یک بنگاه کاریابی است که پل ارتباطی میان کارفرما و کارگزار را فراهم می‌کند. نیازمندان به موضوعات مختلف، پروژه مد نظر خود را در اختیار این سایت قرار داده و مجریان متخصص آن با دیدن آن پروژه پس از تخمین هزینه،‌ قیمت پیشنهادی خود را اعلام می‌کنند. فریلنسر نه تنها امکان ارتباط این دو را فراهم کرده بلکه خود به مثابه یک نهاد حقوقی امکان تبادل مبالغ مد نظر را فراهم می‌کند و هر دو طرف بدون آنکه حتی همدیگر را دیده باشند می‌توانند به هدف خود دست یابند. این سایت در کل جهان شناخته شده است و با بیش از ۲۷ میلیون کاربر از اقصی نقاط جهان  اکنون بیش از ۱۳ میلیون پروژه را به جهانیان معرفی می‌کند.

محدودیت در این سایت معنایی ندارد. از کلیه پروژه‌های تکنیکال دنیای کامپیوتر تا تولیدات علوم انسانی اعم از تاریخ و فلسفه در دامنه این پروژه‌ها قرار می‌گیرند. اگرچه کاربران این سایت از کلیه کشورهای جهان هستند اما امکان عضویت و استفاده از آن برای ایرانیان کمی مشکل است. ایرانیان به دلیل وجود تحریم‌های مختلف نظام بین‌المللی امکان مراوده اقتصادی باید این سایت را ندارند. نه کارتهای اعتباری لازم برای اینکار در دسترس جوانان کشور بوده و نه مدیریت سایت، پنل لازم را در اختیار IP  های ایرانی قرار می‌دهد.


• چگونگی اخذ پروژه از سایت فریلنسر (FreeLancer) :

« سایت اینترنت مرکز تجارت بین‌المللی ایران  » (www.Icciran.com) سعی کرده تا امکان ارتباط میان کاربران ایرانی با این سایت را فراهم کند. لذا کاربران  با مراجعه به سایت www.FreeLancer.com  پروژه‌های موجود را دیده و چنانچه هر یک از آنها را در حیطه‌ توانایی خود بیابند می توانند برای انجام کار با مرکز تجارت بین‌المللی ایران تماس بگیرند. کل مسیر شروع یک پروژه در ۳ مرحله ذیل می باشد :

مرحله یک : مراجعه به سایت www.FreeLancer.com  و انتخاب پروژه  متناسب با مهارت های شخصی

مرحله دو : مراجعه به « سایت اینترنت مرکز تجارت بین‌المللی ایران  » (www.Icciran.com) و پر کردن فرم ذیل

مرحله سه : ثبت درخواست انجام پروژه از طرف شما

        


                •   در واقع « سایت اینترنت مرکز تجارت بین‌المللی ایران  » (www.Icciran.com) به وکالت از طرف فریلنسر FreeLancer، در پروژه مذکور شرکت میکند و در صورت قبول شدن، پروژه و دستمزد  آنرا با توجه به شرایط و مقررات FreeLancer ،  به وی تحویل میدهد.

توجه داشته باشید که برای انجام خیلی از پروژه ها ، احتیاج به مهارت بسیار زیاد نیست. کارشناسان ما در طول مسیر کنار شما هستند و از ارائه راهنمایی های لازم ، دریغ نخواهند نمود. لذا با اعتماد به نفس به سایت مذکور مراجعه و برای امتحان یکی از پروژه ها را انتخاب نمائید. وقتی مسیر راحت کسب درآمد ارزی را پیدا کردید، حتما به دنبال مطالعه و تمرین های بیشتر و با انگیزه خواهید رفت. مطمئن باشید بین میلیون ها پروژه ، برای شما هم جا هست . پس اول شرایط و مقررات فریلنسر FreeLancer را مطالعه و سپس تصمیم مهم زندگی خود را بگیرید.


•  با پر کردن فرم ذیل ضمن درج مشخصات پروژه ، اعلام میدارید که شرایط و مقررات فریلنسر FreeLancer را مطالعه فرموده و آنرا قبول دارید.